Od 16.2.2024 do 29.2.2024 nebudeme expedovať objednávky.

ANTARCTICA KRIL OLEJ, 590 MG, 180 KAPSLÍ

Neohodnoceno

Top kvalita nejsilněnšího koncentrátu krilového oleje 590 mg v jedné kapsli Licaps, které redukují oxidační potenciál a prodlužují trvanlivost. 

Produkt reprezentuje koncentrát nové generace omega 3 a fosfolipidů z krilového oleje.

Kril olej je zdrojem jedinečných antioxidantů a omega 3 mastných kyselin. 

Položka byla vyprodána…
1 989 Kč
Dostupnost: Momentálně nedostupné
Kód: H00356
ANTARCTICA KRIL OLEJ, 590 MG, 180 KAPSLÍ
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Co je to Kril

Kril neboli krunýřovka slouží jako potrava pro největší zvíře na světě – velké velryby. Bezzubé velryby spolknou obrovské množství krunýřovek, aby si tak dodaly energii. Plejtvák obrovský spolyká až 4000 kilogramů každý den během krmné sezóny. Tyto vysoce inteligentní velryby nejsou pouze zvířata závislá na nutriční potřebě Krilu. Stejně tak činí i tuleni, tučňáci, mořští ptáci, chobotnice a ryby.

Kril ulovený v drsných vodách u Antarktidy – ten, který tvoří Kril olej – je tak důležitý, že je považován za "základní kámen druhu", na němž závisí organismus mnoha antarktických dravců.

Tito poloprůhlední korýši se shlukují v hustou masu nebo roj, které mohou povrch oceánu zabarvit do růžova nebo do červena.

Spolu s planktonem tvoří Kril tu nejpočetnější biomasu na Zemi. Je jedním z nejsnáze dostupných obnovitelných zdrojů potravy a zároveň vynikajícím nutričním zdrojem z hlediska životního prostředí.

Kril není žádným nově objeveným zdrojem výživy. Byl loven jako zdroj potravy lidí a domácích zvířat od roku 1800, v Japonsku možná už i dříve, zde jsou považováni za lahůdku.

Esenciální mastné kyseliny (EMK) zahrnují jak omega-3 mastné kyseliny (vysoký obsah životně důležitých látek EPA a DHA) a omega-6 mastné kyseliny. EMK nemohou být vytvořeny v našem těle, ale jsou prospěšné pro běžné zdraví a metabolismus. Proto musíme EMK získat prostřednictvím naší stravy.

Na rozdíl od rybího tuku váže čistý Kril olej omega-3 mastné kyseliny ve formě fosfolipidů.

Dosavadní vědecké důkazy ukazují, že nejbezpečnější a nejefektivnější „dodavatelé“ EPA a DHA jsou právě tyto fosfolipidy.

Bohužel standardní rybí tuky (a podřadnější značky Kril oleje) postrádají tyto komplexní intaktní fosfolipidy.

Místo toho obsahují omega-3 mastné kyseliny v méně výhodné formě volných triglyceridů.

Kril obsahuje nejenom fosfolipidy, ale také přírodně získaný astaxanthin.

Fosfolipidy jsou stavebními kameny  buněčných membrán regulující transport buněk tím, že fungují jako 'vrátný'. V této roli chrání buněčné membrány před útokem volných radikálů.

Tento jedinečný vztah mezi fosfolipidy a omega-3 mastnými kyselinami značně usnadňuje průchod molekul mastných kyselin skrze  střevní stěnu.

Omega-3 mastné kyseliny v Kril oleji jsou tak výrazně biologicky dostupnější než v rybím tuku, protože dovolí EPA a DHA vstoupit přímo do vašich buněk. To vám pomůže ve dvou směrech…

 • Zlepšuje poměr omega-3 a omega-6 mastných kyselin.

Četné studie prokázaly důležitost cholinu při vývoji mozku, učení a paměti. Ve skutečnosti je cholin důležitý zejména u vývoje mozku plodu a kojence u těhotných a kojících žen.

Cholin je předchůdcem životně důležitého neurotransmiteru acetylcholinu (který vysílá nervové signály do mozku) a trimethylglycinu.

Koncentrované fosfolipidy - kril olej zvyšuje index Omega-3 rychleji než rybí olej

Fosfolipidy jsou více efektivní při transportu než triglyceridy, které se nacházejí v rybím tuku. 

Test proběhl na myších ohledně propustnosti DHA do mozku - akumulace DHA v mozku byla dvakrát vyšší než v případě podání s triglyceridy (zdroj: Pubmed).

Výsledky ukazují, že krilový olej může být účinnější než rybí olej při zvyšování n-3 PUFA, snižování poměru n-6: n-3 PUFA a zlepšování indexu omega-3 (zdroj: Pubmed)

V roce 2014 Aker BioMarine provedl studii na 300 subjektech s vysokou hladinou triglyceridů, což je důležitý ukazatel rizika kardiovaskulárních chorob. 

Studie publikovaná v Nutrition Research zjistila, že doplnění krilového oleje bylo spojeno s 10% snížením hladiny triglyceridů. 

EPA a DHA v krilovém oleji mohou tak pomoci snížit riziko zdravotních problémů souvisejících se srdečním systémem. Fosfolipidy jsou klíčovým nosičem omega-3, přímo do buněk, které je potřebují k normální funkci.

 • Fosfolipidy navázané na omega-3 mastné kyseliny krilového oleje můžou pomoci při lepší buněčné integraci a využití EPA a DHA v těle. 
 • Konkrétně pomáhají při zabudování EPA a DHA do membrán červených krvinek, což koreluje s hladinami EPA a DHA v srdci.

 

7 důvodů proč kril olej vítězí nad rybím tukem?

 • MNOHEM lepší absorpce než rybí tuk

To znamená, že si můžete vzít 1/5 dávky – raději 2 malé kapsle než 10 velkých. Vazba fosfolipidů zvyšuje biologickou dostupnost omega-3 mastných kyselin, zlepšuje poměr omega-3 a omega-6 mastných kyselin a podporuje zdravé fungování buněčné membrány. 

 • Jedinečná antioxidační ochrana - rybí olej neobsahuje Astaxanthin

Unikátní antioxidanty – včetně astaxanthinu a nebývalých mořských flavonoidů – vás může ochránit před vlivem volných radikálů. 

 • Bez znečištění

Kril se nachází na dně potravního řetězce a loví se daleko od znečištěných oblastí v nedotčených vodách moře kolem Antarktidy. Takže nemusíte mít obavy z nebezpečného hromadění rtuti, polychlorovaných bifenylů, těžkých kovů a jiných toxinů.

 • Trvalá zásoba

Kril představuje vysoce obnovitelný zdroj. Jedná se o největší biomasu v oceánu a tam prostě není žádné riziko nadměrného lovení.

 • Stabilita

Kril olej je stabilnější a odolnější proti žluknutí než běžný rybí tuk. To znamená, že vydrží déle a nebude oxidovat ve vašem těle z důvodu žluknutí. Vydrží až dva roky při pokojové teplotě. (Prosím, chraňte jej před chladem a přímým světlem.)

 • Bez rybí pachuti, refluxu nebo jakýkoliv jiných nežádoucích účinků

Ačkoliv užívání rybího tuku často vede k nežádoucím účinkům jako je rybí pachuť, reflux nebo říhání, nestane se tak s Kril olejem. Ani při vysokých dávkách nebyly zaznamenány žádné nežádoucí účinky.

 • Obnovitelný zdroj potravy

Kril představuje obnovitelný potravinový zdroj, udržitelný a příznivý k životnímu prostředí.


Výhody produktu Antarctica kril olej

 • Vstřebatelnější, díky vysoké koncentraci fosfolipidů (zachování jejich intaktnosti) a vyššího navázání na DHA a EPA, 590 mg krilu na 1 kapsli.
 • Obsahuje fosfatidylcholin, který zlepšuje biologickou dostupnost krilu.
 • FlexitechTM - bez stabilizátorů, pomocných látek a minimalizace residuí extrakce (ethanol) a zachování nízkého peroxidového čísla. Nízký obsah oxidačních produktů, které indikují stupeň neenzymatických reakcí.
 • Garantovaný původ, ECO rybaření a nezávadnost kvality (nejvyšší možný počet certifikátů).
 • Není potřeba uchovávat v lednici (díky kapslím Licaps).
 • Kril olej je zpracováván přímo na speciálně upravené lodi, proto nedochází k jeho oxidaci při dalším převozu (kril je nasáván přímo z moře do lodi).
 • Nekompromisní certifikace a nejvyšší možná kvalita (MSC, Licaps, dosledovatelnost, Flexitech, nejvyšší rating "A").
 • 100% dohledatelnost výlovu.
 • Speciální lodě na míru určené pro lov a zpracování suroviny na moři - vše dle ISO standardů.

SCHVÁLENÁ ZDRAVOTNÍ TVRZENÍ EU

Na trhu EU, dvě kapsle speciálně tohoto oleje mají nárok na čtyři zdravotní tvrzení o podpoře normální funkce

 • srdce
 • jater
 • metabolismu lipidů
 • metabolismu homocysteinu.

Toto schválení krilového oleje, který používá výrobce  produktu, umožňuje též exkluzivně využít i na uvedení překročení denní dávky krilového oleje (250 mg EPA/DHA - a až 3 000 mg denně).

Schváleno v EU v roce 2016.


SLOŽENÍ

Lipidový extrakt z antarktického krilu (Euphasia superba), kapsle (rybí želatina), voda.

2 kapsle Licaps dle DDD (denní dávky), 42 g

Kril olej 1180 mg
Fosfolipidy 660 mg
Fosfatidylcholin 566 mg
Cholin 82,6 mg
Omega 3 318 mg
EPA 178 mg
DHA 82 mg
Astaxantin 100 mcg

 

DÁVKOVÁNÍ

2 kapsle denně s vodou 

 

MINIMÁLNÍ TRVANLIVOST

Uvedeno na obalu výrobku 

 

PŮVOD SUROVINY

EU a mimo EU (původ základní suroviny Area 48 Atlantic, Antarctic)


UPOZORNĚNÍ

Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem