Od 16.2.2024 do 29.2.2024 nebudeme expedovať objednávky.

Rosita extra panenský olej z jater chiméry podivné

Neohodnoceno

Extra panenský olej z jater chiméry podivné Rosita je vyráběn ve velmi malých malých várkách udržitelně lovené v čistých norských vodách. Olej se extrahuje za studena a za použití výjimečné řemeslné metody, která zároveň uchovává cenné živiny, jež se přirozeně v játrech chiméry podivné vyskytují. Výsledný olej je čistý a autentický, přesně takový, jaký používali naši norští předkové stovky let zpátky. Olej z jater chiméry podivné je unikátní tím, že obsahuje 30 % alkylglycerolů. Alkyglyceroly jsou unikátní lipidy, které jsou potentními antioxidanty. Olej z jater chiméry podivné má také poměrn vysoký obsah vitamínu E, takže je olej stabilní po dlouhou dobu.

Položka byla vyprodána…
2 181 Kč
Dostupnost: Momentálně nedostupné
Kód: H00037
Rosita extra panenský olej z jater chiméry podivné
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

SLOŽENÍ

Složení produktu: extra panenský olej získávaný za studena z chiméry podivné. Kyselost: méně než 0,3 %

Obsahuje pouze přirozeně se vyskytující omega 3, 4, 6, 7, 9 a 11 mastné kyseliny, vitamín A, vitamín D, alkoglyceroly a další v tucích rozpustné živiny. Tyto živiny nikdy nejsou do oleje přidávány.

Alergeny: obsahuje RYBY

Výživové hodnoty v jedné porci(10 kapek = 0,5 ml)

% RHP*

Energetická hodnota

5,6 kcal

0,28 %

Tuky

0,5 g

0,8 %

z toho nasycené

cholesterol

0,1 g

0,9 mg

0,5 %

Vitamín D °

475 IU

237 %

Vitamín E °

0,22 mg

2 %

Omega-3 mastné kyseliny °

z toho DHA

EPA

27 mg

8 mg

12,2 mg

Alkoglyceroly °

14,4 - 33 %

* Referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (2 000 kcal).† Referenční hodnota příjmu nebyla stanovena. Evropský úřad pro bezpečnost potravin v roce 2009 se vyjádřil, že RHP pro omega-3 mastné kyseliny by měla být 250mg. ° Informace dostupné na webových stránkách výrobce. Množství vitamínu A nebylo přesně stanoveno, má však nižší poměr vitamínu A ku vitamínu D než olej z tresčích jater.

Láhvička s 10ml má přibližně 230 kapek.Láhvička s 50ml má přibližně 1150 kapek.

POUŽITÍ

Doporučené množství výrobcem:

Kojenci a malé děti (od 3 měsíců do 3 let): 1 až 2 kapky denně nebo dle potřeby smíchané s mateřským mlékem, umělým mlékem nebo jídlem. Vždy se poraďtě s lékářem nebo odborníkem.

Děti a citlivý jedinci: 1 až 5 kapek denně nebo dle potřeby, s jídlem.

Dospělý: 4 až 10 kapek denně nebo dle potřeby, s jídlem.

Intenzivní kůra: 10 až 12 kapek dvakrát denně po dobu 6 týdnu. Vždy pod vedením zkušeného odborníka.

Nedotýkejte se kapátkem pusy nebo dalších předmětů. Zabráníte tak znečištění a snížení kvality oleje.

Skladování: Uchovávejte na tmavém místě v ledničce, po otevření spotřebujte do 3 měsíců. Před prvním otevřením vychlaďte na teplotu nejméně 4°C. Neotevřený lze skladovat v mrazáku, lze prodloužit trvanlivost až o 5 let déle než je datum spotřeby (Vitamíny a ostatní živiny nejsou tímto skladováním znehodnoceny). Olej uchovávaný v ledničce nebo mrazáku může zhoustnout a zakalit se. Před upotřebením lehce protřepejte.

Upozornění: Užívání tohoto produktu by měli se svým lékařem konzultovat ti, kteří chtějí užívat výrazně vyšší než doporučené množství produktu a dále tyto osoby: těhotné a kojící ženy; diabetici; osoby alergické na ryby nebo jód; osoby, které užívají přípravky na ředění krve; osoby, u nichž se očekává chirurgický zákrok nebo jimž byla diagnostikována kardiovaskulární choroba, krvácivost či porucha imunitního systému. Pokud jste vy nebo vaše dítě nikdy nekonzumovali rybu či rybí olej nebo pokud máte podezření na potravinovou alergii, konzultujte se svým lékařem užívání oleje z rybích jater ještě před jeho prvním užitím. Jako dodatečnou pojistku můžete také vyzkoušet malé množství oleje na malém místě na kůži, například ve spodní části dolní končetiny. Pokud vám kontakt s olejem způsobí alergickou reakci, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Uchovávejte mimo dosah dětí.

DOPRAVA

Extra panenský olej z jater chiméry podivné Rosita Real Foods™ je zpracován tak, aby vydržel teploty, kterým je vystaven během přepravování po dobu delší než jeden měsíc. Olej je u distributora a i nás u prodejce skladována v lednici. Poté, co olej obdržíte a než lahvičku otevřete, umístěte ji do ledničky, aby získala ideální teplotu 4°C.