Od 16.2.2024 do 29.2.2024 nebudeme expedovať objednávky.

Rosita extra panenský olej z tresčích jater 150 ml

Neohodnoceno

Extra panenský olej z tresčích jater Rosita je vyráběn v malých várkách z tresky obecné (Gadus morhua) udržitelně lovené v čistých norských vodách. Olej se extrahuje za studena a za použití výjimečné řemeslné metody, která zároveň uchovává cenné živiny, jež se přirozeně v játrech tresky obecné vyskytují. Výsledný olej je čistý a autentický, přesně takový, jaký používali naši norští předkové stovky let zpátky. Z tohoto důvodu může být někdy olej nedostupný.

1 190 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: H00038
Rosita extra panenský olej z tresčích jater 150 ml
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Rosita olej z tresčích jater prochází testováním nezávislými laboratořemi pro vyloučení kontaminace. Rosita olej byl testován například těmito organizacemi:

  • Národní ústav pro výživu a výzkum potravin mořského původu, Norsko (National Institute of Nutrition and Seafood Research, NIFES)
  • Laboratoř pro testování potravin a farmaceutických výrobků ALS FOOD & Pharmaceutical, Velká Británie
  • Eurofins Food Testing, Lucembursko (nadnárodní společnost testující potraviny a krmiva)
  • BioDetection Systems, Nizozemí (společnost zabývající se bezpečností a kvalitou potravin, zdraví a životního prostředí)
  • Služba pro analýzu výživy při Ústavu pro akvakulturu na Univerzitě ve Stirlingu, Skotsko

Výsledky testování jsou uvedeny zde:https://rositarealfoods.com/testing

SLOŽENÍ

Složení produktu: extra panenský olej z tresčích jater získávaný za studena z volně lovených tresek 99,91%, rozmarýnový extrakt 0,04% a plné spektrum vitamínu E 0,05%

Více informací ohledně přidaných antioxidantů v oleji dostupné v angličtině zde: https://evclo.com/evclo-natural-antioxidants/

Obsahuje pouze přirozeně se vyskytující omega 3, 4, 6, 7, 9 a 11 mastné kyseliny, vitamín A, vitamín D a další v tucích rozpustné živiny. Tyto živiny nikdy nejsou do oleje přidávány. Pro velmi podrobné informace ohledně složení živin zde: https://www.rositarealfoods.com/cod-liver-oil/16-rosita-real-foods-evclo-nutritional-analysis

Alergeny: obsahuje RYBY

Výživové hodnoty v jedné

porci (1 lžička, resp. 5ml)

% RHP*

Energetická hodnota 45 kcal

2,25 %

Tuky 4.5g

6,5 %

z toho nasycené 1g

cholesterol 20mg

5 %

Vitamín A 3900 IU

167 %

Vitamín D 395 IU

197 %

Omega-3 mastné kyseliny 1293mg

z toho DHA 605mg

EPA 443mg

† (517 %)

* Referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (2 000 kcal).† Referenční hodnota příjmu nebyla stanovena. Evropský úřad pro bezpečnost potravin v roce 2009 se vyjádřil, že RHP pro omega-3 mastné kyseliny by měla být 250mg.

POUŽITÍ

Doporučené množství: 1/2 až 2 lžičky denně s jídlem (2,5 až 10 ml)

Skladování: Uchovávejte na tmavém místě v ledničce, po otevření spotřebujte do 3 měsíců. Před prvním otevřením vychlaďte na teplotu nejméně 4°C. Neotevřený lze skladovat v mrazáku, lze prodloužit trvanlivost o 2 roky déle než je datum spotřeby (Vitamíny a ostatní živiny nejsou tímto skladováním znehodnoceny). Olej uchovávaný v ledničce nebo mrazáku může zhoustnout a zakalit se. Před upotřebením lehce protřepejte.

Upozornění: Užívání tohoto produktu by měli se svým lékařem konzultovat ti, kteří chtějí užívat výrazně vyšší než doporučené množství produktu a dále tyto osoby: těhotné a kojící ženy; diabetici; osoby alergické na ryby nebo jód; osoby, které užívají přípravky na ředění krve; osoby, u nichž se očekává chirurgický zákrok nebo jimž byla diagnostikována kardiovaskulární choroba, krvácivost či porucha imunitního systému. Pokud jste vy nebo vaše dítě nikdy nekonzumovali rybu či rybí olej nebo pokud máte podezření na potravinovou alergii, konzultujte se svým lékařem užívání oleje z rybích jater ještě před jeho prvním užitím. Jako dodatečnou pojistku můžete také vyzkoušet malé množství oleje na malém místě na kůži, například ve spodní části dolní končetiny. Pokud vám kontakt s olejem způsobí alergickou reakci, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Uchovávejte mimo dosah dětí.

DOPRAVA

Extra panenský olej z tresčích jater Rosita Real Foods™ (EVCLO) je zpracován tak, aby vydržel teploty, kterým je vystaven během přepravování po dobu delší než jeden měsíc. Aby se zabránilo oxidaci, skleničky jsou promyty dusíkem a během přepravy nemusí být uloženy v chladných obalech. Olej je u distributora a i nás u prodejce skladována v lednici. Poté, co olej obdržíte a než lahvičku otevřete, umístěte ji do ledničky, aby získala požadovanou teplotu 4°C.