Od 16.2.2024 do 29.2.2024 nebudeme expedovať objednávky.

Rosita extra panenský olej z tresčích jater kapsle 90 kapslí

Neohodnoceno

Extra panenský olej z tresčích jater Rosita je vyráběn v malých malých várkách z tresky obecné (Gadus morhua) udržitelně lovené v čistých norských vodách. Olej se extrahuje za studena a za použití výjimečné řemeslné metody, která zároveň uchovává cenné živiny, jež se přirozeně v játrech tresky obecné vyskytují. Výsledný olej je čistý a autentický, přesně takový, jaký používali naši norští předkové stovky let zpátky. Z tohoto důvodu může být někdy olej nedostupný.

Položka byla vyprodána…
1 060 Kč
Dostupnost: Momentálně nedostupné
Kód: H00039
Rosita extra panenský olej z tresčích jater kapsle 90 kapslí
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Rosita olej z tresčích jater prochází testováním nezávislými laboratořemi pro vyloučení kontaminace. Rosita olej byl testován například těmito organizacemi:

  • Národní ústav pro výživu a výzkum potravin mořského původu, Norsko (National Institute of Nutrition and Seafood Research, NIFES)
  • Laboratoř pro testování potravin a farmaceutických výrobků ALS FOOD & Pharmaceutical, Velká Británie
  • Eurofins Food Testing, Lucembursko (nadnárodní společnost testující potraviny a krmiva)
  • BioDetection Systems, Nizozemí (společnost zabývající se bezpečností a kvalitou potravin, zdraví a životního prostředí)
  • Služba pro analýzu výživy při Ústavu pro akvakulturu na Univerzitě ve Stirlingu, Skotsko

Výsledky testování jsou uvedeny zde: https://www.rositarealfoods.com/cod-liver-oil/16-rosita-real-foods-evclo-nutritional-analysis

SLOŽENÍ

Složení produktu: extra panenský olej z tresčích jater získávaný za studena z volně lovených tresek 99,91%, rozmarýnový extrakt 0,04% a plné spektrum vitamínu E 0,05%

Pomocné látky: rybí želatina (kapsle)

Více informací ohledně přidaných antioxidantů v oleji dostupné v angličtině zde: https://evclo.com/evclo-natural-antioxidants/

Obsahuje pouze přirozeně se vyskytující omega 3, 4, 6, 7, 9 a 11 mastné kyseliny, vitamín A, vitamín D a další v tucích rozpustné živiny. Tyto živiny nikdy nejsou do oleje přidávány. Pro velmi podrobné informace ohledně složení živin zde: https://www.rositarealfoods.com/cod-liver-oil/16-rosita-real-foods-evclo-nutritional-analysis

Alergeny: obsahuje RYBY

Výživové hodnoty v jedné

porci (3 kapsle)

% RHP*

Energetická hodnota 15 kcal

0,75 %

Tuky 1,5g

2,1 %

z toho nasycené 0,5g

cholesterol 5mg

1,7 %

Vitamín A 1260 IU

54 %

Vitamín D 127 IU

63,5 %

Omega-3 mastné kyseliny 417mg

z toho DHA 195mg

EPA 143mg

† (167 %)

* Referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (2 000 kcal).† Referenční hodnota příjmu nebyla stanovena. Evropský úřad pro bezpečnost potravin v roce 2009 se vyjádřil, že RHP pro omega-3 mastné kyseliny by měla být 250mg.

POUŽITÍ

Doporučené množství: 3 kapsle jednou či dvakrát denně.

Skladování: Uchovávejte na tmavém místě při pokojové teplotě (15 až 25°C).

Upozornění: Užívání tohoto produktu by měli se svým lékařem konzultovat ti, kteří chtějí užívat výrazně vyšší než doporučené množství produktu a dále tyto osoby: těhotné a kojící ženy; diabetici; osoby alergické na ryby nebo jód; osoby, které užívají přípravky na ředění krve; osoby, u nichž se očekává chirurgický zákrok nebo jimž byla diagnostikována kardiovaskulární choroba, krvácivost či porucha imunitního systému. Pokud jste vy nebo vaše dítě nikdy nekonzumovali rybu či rybí olej nebo pokud máte podezření na potravinovou alergii, konzultujte se svým lékařem užívání oleje z rybích jater ještě před jeho prvním užitím. Jako dodatečnou pojistku můžete také vyzkoušet malé množství oleje na malém místě na kůži, například ve spodní části dolní končetiny. Pokud vám kontakt s olejem způsobí alergickou reakci, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Uchovávejte mimo dosah dětí.