Od 16.2.2024 do 29.2.2024 nebudeme expedovať objednávky.

Ťuli a Ťuli Přírodní esenciální olej levandule

Neohodnoceno

100% esenciální olej Levandule je ve světě esenciálních olejů jedním z nejběžněji používaných, a to díky své příjemné vůni a širokému terapeutickému využití. Levandulová silice je královnou mezi esenciálními oleji, navozuje pocit pohody a harmonie.

160 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: B00022
Ťuli a Ťuli Přírodní esenciální olej levandule
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

ÚČINKY:
Všeobecné: Posiluje a obnovuje systémy těla.
Péče o pokožku: Eliminuje nepříjemné pachy. Působí antibakteriálně. Snižuje zarudnutí. Snižuje otok. Vhodná do deodorantů. Pomáhá léčit popáleniny a poranění. Podporuje regeneraci buněk. Detoxikuje. Očišťuje. Snižuje zjizvení. Účinná proti hmyzu a parazitům. Určená pro: všechny druhy pleti, především pro citlivou pokožku, akné, ekzém, plísně na chodidlech.
Imunitní systém: Antibakteriální. Zvyšuje prokrvení.
Dýchací systém. Uvolňuje křeče. Zmírňuje kašel.
Muskuloskeletární systém. Upokojuje bolavé svaly, šlachy a klouby. Snižuje otok.
Zažívací ústrojí: Podporuje močení. Pomáhá udržovat správnou činnost ledvin. Pomáhá při čištění a detoxikaci těla. Pomáhá udržovat zdravou funkci žlučníku. Vyrovnává trávení. Zvyšuje vstřebávání ve střevech. Podporuje normální peristaltiku. Podporuje pocení. Uvolňuje křeče. Snižuje výskyt a závažnost zvracení a nevolnosti.
Reprodukční systém: Podporuje a reguluje menstruaci. Zmírňuje nepříjemné pocity
Nervový systém: Povznášející. Zlepšuje náladu. Posiluje nervový systém. Pomáhá zmírnit stres a nervové napětí. Podporuje spánek.Upokojuje nervový systém. Relaxuje. Pomáhá vyrovnávat příznaky šoku.

Energetika: Levandulový olej upokojuje a podporuje Qi srdce. V ayurvédském způsobu použití má tento olej chladící a sušící síly, které pomáhají uvolnit mysl, upokojit napětí a úzkost a zmírnit frustraci, zapálit emoce a vyvolat klid.
Osobnost: Levandule je soucitná rostlina nejvyššího řádu a je často označována jako „matka“ esenciálních olejů.
Olej z levandule může být použit k integraci spirituality do každodenního života. Zklidňující a relaxační vlastnosti levandule mohou pomoci dosáhnout hlubší stavy meditace. Pomáhá rovněž uvést v soulad vyšší a nižší centra čakry.

BEZPEČNOST:
Všeobecně netoxický, nedráždivý a nesenzibilizující. Vždy nejprve otestujte malé množství kvůli možné citlivosti či alergické reakci.
Způsob použití: Ve světě esenciálních olejů je levandule jedním z nejběžněji používaných olejů kvůli své všestrannosti a příjemné vůni. Je to olej, který by měl být součástí každé olejové sbírky. Inhalace: Přímou inhalací, difuzérem, olejovým výparníkem, inhalací páry. Tento olej používaný jakoukoliv metodou je v aromaterapii volbou číslo jedna, co se týká redukce stresu. Levandule je nepopulárnější esenciální olej díky velmi širokému spektru využití. Kromě zklidňujících a blahodárných účinků v péči o krásu je levandule také velmi uznávaným léčitelem poranění. Olej je mimořádně účinný při malých popáleninách v kuchyni. Ve směsi 50:50 s olejem z čajovníku slouží jako všestranný, velmi zklidňující antiseptický prostředek vhodný na všechny škrábance a odřeniny. Tělo: Masáž, komprese, koupel, sedací koupel, sprcha, mast, péče o pleť

Levandulový esenciální olej je považován za jeden z nejbezpečnějších olejů v aromaterapii a může být na pokožku aplikován neředěný. Má neuvěřitelně širokou škálu použití a je bezpečný i pro děti a starší lidi. Používejte jako parfém či deodorant. Naneste jen kapku či dvě na zápěstí, abyste potlačili úzkost a upokojili nervový systém. Levandule též představuje úžasnou přísadu v pleťové kosmetice pro všechny typy pleti díky své schopnosti pokožku vyvážit a zklidnit podráždění. Je poměrně účinná v kombinaci s měsíčkovým olejem na popáleniny či modřiny. Díky svým protizánětlivým a hojivým vlastnostem pomáhá léčit poranění, vyrážky, podrážděnou pokožku a může být účinná při léčbě akné. Dokonce je účinná i na úlevu při spálení sluncem: 10% ředění ve vodě by mělo být dostačující.

Vnitřní použití: Levanduli je možno používat i vnitřně. Nejnovější výzkumy dokonce naznačují, že konzumace levandule má stejné účinky jako inhalace. Levandule je bezpečná poživatelná přísada a některé společnosti mají dokonce lahve s levandulí označené jako „doplněk stravy“. Několik kapek ve vodě 15 minut před jídlem výrazně snižuje chuť k jídlu. Je důležité mít na paměti, že protokol k užívání jakéhokoliv esenciálního oleje je vždy 1-3 kapky (či v kapslích) několikrát denně, nikdy ne více. Existuje rostoucí seznam výzkumů, které potvrzují, že požití některých olejů je nejen přijatelné, ale může vést k výraznému zlepšení zdravotního stavu.

Složení: Lavandula officinalis flower oil.