Od 1.7.2024 do 31.8.2024 nebudeme expedovať objednávky.

Elektrický zubní kartáček a děti. Ano či ne?

clanok jack and jill

 

Mnoho rodičů zajímá otázka, zda je pro jejich děťátko vhodné zakoupit elektrický zubní kartáček nebo ne. Je pravda, že se právě kvůli ní nenaučí správně si čistit zoubky? Řekněme si o tom víc. O tom, že výběr toho správného zubního kartáčku pro vašeho drobečka je důležitý a ne až tak jednoduchý. Nyní si však řekněme něco o tom, jak je to s elektrickými zubními kartáčky. Jsou pro vaše děti vůbec vhodné?

Co si všímat při výběru elektrického zubního kartáčku?

Při elektrických zubních kartáčcích platí totéž jako při běžných kartáčcích pro děti. Není kartáček jako kartáček. Když už se rozhodnete pro elektrický zubní kartáček, musíte si důkladně prostudovat jeho složení. Štětinky musí být jemné a šetrné k zoubkem a dásním vašeho drobečka, a nejlépe samozřejmě je, pokud kartáček neobsahuje žádné PVC, BPA či ftaláty. Stejně hlavice elektrického kartáčku by měla být určitě viditelně menší, než je ta pro "dospěláka".

Přestože názory stomatologů na elektrické zubní kartáčky pro děti se někdy liší, maminky si tuto moderní výpomoc pochvalují. I díky elektrickým zubním kartáčkům jsou zoubky důkladně vyčištěny a pro děti je čištění zoubků takovým kartáčkem navíc i zábava.

Proč nestačí klasický zubní kartáček pro děti?

Určitě netvrdíme, že klasický zubní kartáček pro děti je málo. Pokud jste si vybrali kvalitní zubní kartáček, se kterým je váš malý zázrak spokojený a čištění zoubků s ním ho baví, vybrali jste správně. Některé děti mají však problém naučit se zvyku čistit si zoubky, a tak rodiče přistupují k různým metodám, jak udělat z rituálu ústní hygieny zábavnou činnost. Právě zde by mohly pomoci i elektrické zubní kartáčky Jack N'Jill.

Naše elektrické zubní kartáčky pro děti jsou výjimečné tím, že dítěti během čištění si zoubků rovnou i zahrají! Elektrický zubní kartáček Jack N'Jill má nejen tichý mód, ale také dvě zvukové stopy, které se automaticky vypínají po 2 minutách, což je právě čas, kdy už může děťátko s čištěním skončit.

Už samotný elektrický kartáček je pro děti zvláštností a zábavou a co ještě, když i vyhrává? Pokud se váš drobeček vzpírá mytí si zoubků a vyzkoušeli jste už snad i nemožné, dejte šanci ještě elektrickému zubnímu kartáčku. Možná právě on nadchne vaše dítě pro pravidelnou ústní hygienu. :)

Kdy je vhodné začít s elektrickým zubním kartáčkem?

V případě našeho elektrického zubního kartáčku doporučujeme začít ním čistit zoubky od 3 let. Vaše děťátko se v tomto věku už dokáže i díky tomuto kartáčku, samo naučit, jak vypadá důkladné a jemné čištění zoubků. Umí si kartáček podržet a jeho objevující se mléčný chrup a dásničky jsou již připraveny na to, aby se začali čistit pěkným a kvalitním dětským zubním kartáčkem.

Naše vyhodnocení: Na elektrické zubní kartáčky má asi každý svůj vlastní názor. My však tvrdíme, že náš elektrický zubní kartáček pro děti je prospěšný, nikomu neublíží a rodičům spíše usnadní práci s dočišťování zoubků. Naučí vašeho prcka, jak vypadá jemné čištění a zoubky důkladně vyčistí. A navíc to bude vaše malé zázraky i bavit. 

Vždyť zkuste to sami a podělte se s námi o vaše zkušenosti. :)