Jak podpořit léčbu nachlazení přírodně

Jak podpořit léčbu nachlazení přírodně? Domácí přírodní lékárnička.

Začnu tím že nejsem lékařka ani farmaceutka jenom maminka čtyř dětí od 3 do 18 let s bohatými zkušenostmi s dětskými nemocemi, která dává preferenci přírodě když je to možné. Po letech řešení nachlazení, kašle, rýmy a různých sezonních nemocí mám řadu ověřených tipů a preparátů, které zafungovali u nás. Doporučení berte jak mojí osobní zkušenost, je samozřejmě že je potřeba vždy konzultovat zdravotní stav s vašim doktorem. Přírodní léčba nenahrazuje doporučení lékaře.

Začala bych návratem do nedávné minulosti, když naše předchůdkyně neměli na dosah dnešní moderní typy léčiv a přesto měli moudrosti které jsou nám málo známě nebo již neznámé. Když vás takhle téma s přírodou spojená zajímá můžu doporučit se seznámit s bylinkami. Bylinky jsou skvělou bránou do světa přírodní lékárny. 

 herbal+medicine+4

Téma jak podpořit léčbu nachlazení přirozeně je velmi obsáhlá. Aby vás tady nezahltila začnu zcela jednoduše a to je již zmíněnými bylinkami. Tenhle článek vidím na víc dílů :)  

Nejznámější bylinky na nachlazení dle prababiček 

  • ZÁZVOR 
  • MATEŘÍDOUŠKA
  • TYMIÁN
  • ŠÍPEK
  • BEZ ČERNÝ
  • JITROCEL KOPINATÝ

 

Jak je použít na podporu a další tipy na zlepšení obranyschopnosti při nachlazení?  

Tymiánový sirup - děti tenhle sirup milují, podporuje trávení, prohřání, odhléňování a má přírozeně antibiotické a antivirotické účinky. Výborné pomáhá na kašel, rýmu a vyrovnává tělo pří nevyváženém jídle. Návod na výrobu vlastního domácího tymiánového sirupu najdete na našem BLOG.

Tymiánový sirup

Šípkový sirup - stejně jak u tymiánového sirupu, můžete si šípkový sirup udělat doma dle návodu na našem BLOG

ŠÍPKOVÝ SIRUP!

Zázvorový elixír - je silný, vhodný pro děti starší 3 let, tady pozor zázvor není vhodný pro lidi s vysokým krevním tlakem. Nastrouháme 1 velký zázvor najemno, přidáme lžičku škořice, 5 kusů hřebíčku a zalijeme vroucí horkou vodou. Když teplota klesne, přídáme lžici kvalitního medu zamícháme a pijeme po šálcích.

Untitled design (64)

Zlaté mléko - známá arujvedská receptura, posiluje imunitu, recept na domácí zlaté mléko je jednoduchý budete potřebovat kus čerstvé kurkumy, dva hrníčky cashew, 2 hrnčeky vody, lžici kosového oleje.

Untitled design (63)

Husí mast - prababiččina oblíbená pomůcka pří kašli, husí mast namažeme na hruď a zakryjeme dětskou plénkou nebo hadříkem, přes to dáme oblečení a necháme působit přes noc nebo počas spánku, ulevuje dýchacím cestám.  

Untitled design (65)