Od 16.2.2024 do 29.2.2024 nebudeme expedovať objednávky.

Jak podpořit léčbu nachlazení přírodně

Jak podpořit léčbu nachlazení přírodně? Domácí přírodní lékárnička.

Začnu tím že nejsem lékařka ani farmaceutka jenom maminka čtyř dětí od 3 do 18 let s bohatými zkušenostmi s dětskými nemocemi, která dává preferenci přírodě když je to možné. Po letech řešení nachlazení, kašle, rýmy a různých sezonních nemocí mám řadu ověřených tipů a preparátů, které zafungovali u nás. Doporučení berte jak mojí osobní zkušenost, je samozřejmě že je potřeba vždy konzultovat zdravotní stav s vašim doktorem. Přírodní léčba nenahrazuje doporučení lékaře.

Začala bych návratem do nedávné minulosti, když naše předchůdkyně neměli na dosah dnešní moderní typy léčiv a přesto měli moudrosti které jsou nám málo známě nebo již neznámé. Když vás takhle téma s přírodou spojená zajímá můžu doporučit se seznámit s bylinkami. Bylinky jsou skvělou bránou do světa přírodní lékárny. 

 herbal+medicine+4

Téma jak podpořit léčbu nachlazení přirozeně je velmi obsáhlá. Aby vás tady nezahltila začnu zcela jednoduše a to je již zmíněnými bylinkami. Tenhle článek vidím na víc dílů :)  

Nejznámější bylinky na nachlazení dle prababiček 

  • ZÁZVOR 
  • MATEŘÍDOUŠKA
  • TYMIÁN
  • ŠÍPEK
  • BEZ ČERNÝ
  • JITROCEL KOPINATÝ

 

Jak je použít na podporu a další tipy na zlepšení obranyschopnosti při nachlazení?  

Tymiánový sirup - děti tenhle sirup milují, podporuje trávení, prohřání, odhléňování a má přírozeně antibiotické a antivirotické účinky. Výborné pomáhá na kašel, rýmu a vyrovnává tělo pří nevyváženém jídle. Návod na výrobu vlastního domácího tymiánového sirupu najdete na našem BLOG.

Tymiánový sirup

Šípkový sirup - stejně jak u tymiánového sirupu, můžete si šípkový sirup udělat doma dle návodu na našem BLOG

ŠÍPKOVÝ SIRUP!

Zázvorový elixír - je silný, vhodný pro děti starší 3 let, tady pozor zázvor není vhodný pro lidi s vysokým krevním tlakem. Nastrouháme 1 velký zázvor najemno, přidáme lžičku škořice, 5 kusů hřebíčku a zalijeme vroucí horkou vodou. Když teplota klesne, přídáme lžici kvalitního medu zamícháme a pijeme po šálcích.

Untitled design (64)

Zlaté mléko - známá arujvedská receptura, posiluje imunitu, recept na domácí zlaté mléko je jednoduchý budete potřebovat kus čerstvé kurkumy, dva hrníčky cashew, 2 hrnčeky vody, lžici kosového oleje.

Untitled design (63)

Husí mast - prababiččina oblíbená pomůcka pří kašli, husí mast namažeme na hruď a zakryjeme dětskou plénkou nebo hadříkem, přes to dáme oblečení a necháme působit přes noc nebo počas spánku, ulevuje dýchacím cestám.  

Untitled design (65)