Od 16.2.2024 do 29.2.2024 nebudeme expedovať objednávky.

Proč užívat kolagen?

Kolagen

Existují různé živočišné zdroje kolagenu. Kolagen pochází z pojivových tkání a kostí prasat, skotu nebo ryb. Je to jeden z nejrozšířenějších proteinů na světě a podporuje tělu vlastní kolagenovou síť. Dosud neexistuje žádný rostlinný zdroj kolagenu, částečně díky rozsáhlému složení aminokyselin, kolagen je komplexní produkt, který se často používá k podpoře pokožky, vlasů a nehtů a kolagenové sítě v těle.

Kolagenový hydrolyzát: vynikající zdroj bílkovin

Kolagenový hydrolyzát obsahuje nejdůležitější aminokyseliny, jako je lysin a prolin. Tyto aminokyseliny jsou důležité pro správné fungování organismu. Kolagen také obsahuje glycin. Jedná se o semi-esenciální aminokyselinu. To znamená, že tělo si toho nevytváří dostatek. Po požití kolagenu jsou kolagenové peptidy vychytávány a distribuovány po celém těle. V různých tkáních začnou peptidy pracovat svým vlastním způsobem, takže kolagen má různé zdravotní účinky.

Kolagenový hydrolyzát v prášku

Kolagenový hydrolyzát má mnoho výhod. Je výborným zdrojem bílkovin, neutrální chuti a obsahuje specifické aminokyseliny a aminokyselinové sloučeniny, které tělo dokáže dobře využít. Hydrolyzovaný kolagen je také dále vyvinutý než běžný kolagen a skládá se z čistých bílkovin s nízkou molekulovou hmotností, takže je tělem rychle vstřebáván. Kolagenový prášek je vhodný pro každodenní použití. Prášek můžete snadno smíchat se studenými nebo teplými tekutinami, rozmíchat lžící nebo protřepat na smoothie.