Od 16.2.2024 do 29.2.2024 nebudeme expedovať objednávky.

Posilte svou imunitu správnými potravinami

Optimise-your-immunity-with-the-right-foods_1602802253

Čeho byste měli jíst více, abyste zajistili, že budete mít nástroje k boji proti tomuto a dalším virům?

Kuře

Kuře obsahuje aminokyselinu zvanou cystein, která je velmi důležitá při odstraňování hlenu z plic a utišování kašle a ucpaného nosu.

Batáty, dýně, mrkev

Ty jsou bohaté na vitamín A, který je známý jako živina posilující imunitní systém, která pomáhá tělu produkovat bílé krvinky a také pomáhá udržovat zdravé sliznice.

Jogurt

Jogurt obsahuje probiotika, která pomáhají snižovat zánětlivou reakci těla. Probiotika jsou dobré bakterie, které jsou podobné bakteriím, které již existují v našem těle. Konkrétně má jogurt ve své přirozené formě laktobacil, což může být nejběžnější probiotikum. Různé kmeny mohou pomoci s průjmem a mohou pomoci lidem, kteří nemohou strávit laktózu.

Ovoce a zelenina

Potraviny s vitamínem C, jako je ovoce a zelenina, jsou také velmi důležité pro posílení imunitního systému. Pití citronové/limetkové vody s medem vám pomůže vyléčit bolest v krku a zmírní kašel. Limetka/citrony jsou bohaté na vitamín C.

Zvýšením příjmu zelené zeleniny a zeleninových šťáv zlepšíte hladinu železa. Sytější barvy obvykle znamenají, že ovoce a zelenina jsou bohatší na fytonutrienty, včetně vitamínů, minerálů a antioxidantů. Bylo prokázáno, že fytonutrienty pomáhají v boji proti chronickým onemocněním, předcházejí rakovině a posilují imunitní systém.

Zelené a černé čaje

Pití zeleného a černého čaje také poskytne antioxidanty, které také posílí imunitní systém.

Cibule, česnek

Říká se, že stroužky česneku pomáhají léčit nachlazení a mají také účinky na posílení imunity. Jeden hřebíček obsahuje sloučeniny vápníku, draslíku a síry, které jsou dostatečně silné, aby zničily bakterie a infekce. Syrový česnek je pro zdraví nejprospěšnější a v klinických studiích se zdá, že snižuje krevní tlak a cholesterol a zabíjí parazity v těle.

Cibule je vynikajícím zdrojem vitamínu C, sloučenin síry, flavonoidů a fytochemikálií. Fytochemikálie nebo fytonutrienty jsou přirozeně se vyskytující sloučeniny v ovoci a zelenině, které jsou schopny reagovat s lidským tělem a spouštět zdravé reakce.

Sladké brambory

Tmavě oranžovo-žlutá barva sladkých brambor vám říká, že mají vysoký obsah antioxidantu beta karotenu. Potravinové zdroje beta karotenu, který se ve vašem těle přeměňuje na vitamín A, mohou pomoci zpomalit proces stárnutí a snížit riziko některých druhů rakoviny. Kromě toho, že jsou sladké brambory vynikajícím zdrojem vitamínů A a C, jsou dobrým zdrojem vlákniny, vitamínu B-6 a draslíku.

Kurkuma

Mnoho vědců popsalo kurkumu jako královnu koření, nejúčinnější výživový doplněk, který existuje, převyšující kombinaci několika léků, které poskytují vynikající léčebné výhody pro mozek, tělo a pokožku. Kurkuma se používá po tisíce let, většinou jako asijské koření. Výzkum kurkumy byl rozsáhlý; o jeho účinnosti při léčbě všeho od běžného nachlazení až po rakovinu se vedly vášnivé diskuse.

Moringa

Rostlina moringa je afrického původu a byla propagována jako zázračná rostlina. Na Jamajce je od roku 1817 a nyní roste po celém ostrově. Moringa má sedmkrát více vitamínu C než pomeranče, čtyřikrát více vitamínu A než mrkev, čtyřikrát více vápníku než mléko a dvakrát více bílkovin než mléko. Má třikrát více železa než mandle a třikrát více vitamínu E než špenát. V mnoha kruzích je považován za léčbu číslo jedna v léčbě vysokého krevního tlaku a cukrovky.

Ryby

Omega-3 mastné kyseliny nacházející se v rybách jsou EPA (kyselina eikosapentaenová) a DHA (kyselina dokosahexaenová) a jsou obzvláště vysoké v tučných rybách.Výborné jsou losos, sardinky, sleď, makrela a tuňák. Omega-3 mastné kyseliny pomáhají udržovat zdravé srdce.