Od 16.2.2024 do 29.2.2024 nebudeme expedovať objednávky.

HistaminX ALERGIE 60 kapslí

Neohodnoceno

Antioxidanty, flavonoidy a polyfenoly jsou bioaktivní látky, které se vyskytují především v čerstvé zelenině a ovoci, vytvářejí vazby v našem těle a vzájemně se podporují. Například flavonoidy kvercetin a rutin vzájemně zesilují svůj účinek a enzymová skupina bromelain extrahovaná z ananasu zajišťuje optimálnější vstřebávání kvercetinu do těla. HistaminX neobsahuje běžné alergeny, neobsahuje žádné umělé přísady a je vhodný pro vegetariány i vegany.

Položka byla vyprodána…
1 980 Kč
Dostupnost: Momentálně nedostupné
Kód: H00200
HistaminX ALERGIE 60 kapslí
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Bioflavonoidy je název pro velkou sbírku účinných látek, které se přirozeně vyskytují v rostlinách. Hrají důležitou roli v metabolismu rostlin, konkrétně v růstu a ochraně před světlem, teplem a oxidací a obvykle jsou také zodpovědné za barvu, kterou má zelenina, ovoce a květiny. Bioflavonoidy působí jako antioxidanty*3, mohou příznivě působit na stav srdce a cév*3 a příznivě působí na pokožku*3. Některé flavonoidy, včetně kvercetinu, navíc pomáhají vypořádat se s pylem ve vzduchu*3. V tomto doplňku jsou bioflavonoidy kvercetin, dihydrokvercetin, rutin a luteolin kombinovány s bromelainem (skupina proteolytických enzymů extrahovaných z ananasu, které podporují působení kvercetinu) a s listem kopřivy, který podporuje imunitní systém*3 a prospívá funkci ledvin*3 a močové cesty*3. Přidává se také glukorafanin: glukosinát, který se hojně vyskytuje v květáku, brokolici a hořčičných semenech.

Evoluce epigenetiky
Epigenetika je věda, která se v posledních letech výrazně mění a vyvíjí. Stále více začínáme chápat, že naše DNA, neboli genetická predispozice, nemá všechna vodítka, ale že je to „epigenom“, který efektivně řídí DNA tím, že „zapíná“ nebo „vypíná“ určité geny. Takže jsme možná zmapovali celou naši DNA, ale tam jsme ještě daleko. Naše DNA je totiž srovnatelná s počítačem, kde záleží na softwaru (epigenomech), jakým způsobem je počítač využíván. Hlavními epigenetickými procesy v našem těle jsou metylační procesy, zejména metylace DNA. V současné době probíhá mnoho výzkumů o vlivu stravy a životního stylu na naše epigenomy a do jaké míry lze epigenetický vliv přenést i na další generace. Stručně řečeno, věda o epigenetice studuje variace v genové expresi, které však nezpůsobují změny v samotné sekvenci DNA.

BENEFITY
Silná kombinace spolupůsobících rostlinných látek s antioxidačními účinky*1
Bioflavonoidy jako rutin, kvercetin, luteolin a dihydrokvercetin působí jako antioxidanty*3, mohou mít příznivý vliv na stav srdce a cév*3 a příznivě působí na pokožku*3
Některé flavonoidy, včetně kvercetinu, pomáhají vypořádat se s pylem ve vzduchu*3
List kopřivy podporuje imunitní systém*3 a prospívá funkci ledvin*3 a močových cest*3
Bez mléka, vajec, ryb, korýšů, ořechů, pšenice, sóji, lepku, GMO a umělých barviv a příchutí.

Methylační proces
Každou minutu proběhnou ve všech buňkách našeho těla biliony metylačních procesů, které následně ovlivňují tisíce dalších tělesných procesů. Methylace je řízený přenos methylové skupiny především na proteiny, aminokyseliny, enzymy a DNA. Methylace se podílí na udržování a opravě naší DNA v našich buňkách a tkáních. Látky, které mají schopnost darovat methylovou skupinu, se nazývají donory methylu. Vitamíny skupiny B, vitamín C, biotin, zinek, kyselina listová a betain, kromě jiných sloučenin, mohou fungovat jako donor methylu. Methylové skupiny hrají důležitou roli v genové expresi, protože mají schopnost zapínat a vypínat naši DNA. Ne nadarmo jsou jednou z nejvíce prozkoumaných molekul v epigenetice. Výzkum ukazuje, že metylace reaguje na faktory prostředí a s věkem klesá. To učinilo vztah mezi zdravím a schopností methylovat oblast hraničního výzkumu.


Obsah 60 kapslí
Doporučené dávkování
Užívejte 2 tobolky bez jídla nebo podle pokynů svého lékaře.

Ingredience na porci
Částka na porci % DV
Extrakt z kopřivy dvoudomé (Urtica dioica) (listy) 200 mg **
Luteolin 100 mg**
Rutin (od Sophora japonica) (pupen) 100 mg **
Quercetin (jako dihydrát kvercetinu ze Sophora japonica) (pupen) 100 mg **
Bromelain (2400 GDU/g) (z ananasu) (ovoce) 100 mg **
Glucoraphanin (z extraktu z brokolice) (Brassica oleracea italica) (semena) (TrueBroc™) 25 mg **
Dihydroquercetin (z extraktu z modřínu) (Larix dahurica) (Larix gmelinii) (Larix sibirica Ledeb) (Larix cajanderi) 20 mg **
** % Denní hodnota nebyla stanovena.

Norma EU*RDA = doporučená denní dávka
Další ingredience
HPMC (kapsle), mikrokrystalická celulóza, askorbylpalmitát, L-leucin, triglyceridový olej se středně dlouhým řetězcem a oxid křemičitý.

Dietní Vegan, Vegetarián
Alergeny Žádné
Pokyny pro skladování: viz štítek. Udržujte mimo dosah dětí. V případě těhotenství, kojení, nemoci nebo užívání léků se poraďte s odborníkem.

Povolená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU:
Dle současné legislativy EU nejsme oprávněni uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního, nebo léčebného účinku. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.