Custom Probiotics jogurtový startér 25g

Neohodnoceno
 
 

Jogurtový startér osahující tři kmeny bakterií je vynikajícím pomocníkem při tvorbě jogurtu. Tato jogurtová kultura je bezmléčná, je tedy vhodná i pro tvorbu rostlinných jogurtů nebo při alergií/intoleranci pouze na určitý druh živočišného mléka. Tento startér tvoří chuťově vynikající klasický jogurt. 

Dostupnost Momentálně nedostupné
1 650 Kč
Kód produktu H00142
Značka Custom Probiotics
Kategorie PŘÍRODNÍ LÉKÁRNA
Položka byla vyprodána...
 

SLOŽENÍ 

Kmeny bakterií: L. Acidophilus, S. Thermophilus a L. Bulgaricus

Podrobnosti o vybraných kmenech můžete nalézt na stránkách výrobce www.customprobiotics.com

Bez dalších přídatných látek! Prášek Custom Probiotics NEobsahuje žádné běžné alergeny: mléko / kasein, vejce, ryby, měkkýše, ořechy, arašídy, pšenice / lepek, kukuřice, kvasinky a sójové boby. Neobsahuje přidaná barviva, konzervanty ani vonné látky.

1 odměrka obsahuje 120 miliard CFU (kolonií tvořících jednotek).

POUŽITÍ

Rozmíchejte polovinu odměrky v 2 až 4 litrech teplého mléka (38°C) a poté nechte fermentovat při teplotě 36°- 40°C devět hodin nebo déle. Po dokončení fermentace uložte do lednice alespoň na 12h.

Balení obsahuje 62 dávek (0,4g / polovina odměrky) startéru - na 2 až 4 litry mléka. Tzn, že například pro tvoření jogurtu z jednoho litru mléka stačí necelá čtvrtka až čtvrtka odměrky a tedy cca 120 případně více dávek. Přesné množství startéru na množství mléka je potřeba vysledovat a liší se v závislosti na kvalitě a typu mléka. 

Skladování: Uchovávejte v mrazáku s pevně uzavřeným víčkem. Nevyndavejte absorbent vlhkosti, pokud je obsažen. Používejte jen čisté a především suché nástroje. Vlhkost vadí probiotikům především.

Upozornění: Výrobek neslouží jako náhrada pestré stravyUchovávejte mimo dosah dětí!