Od 1.7.2024 do 31.8.2024 nebudeme expedovať objednávky.

Dr. Mercola, VITAMÍNY PRO OČI, 30 KAPSLÍ

Neohodnoceno

Vitamíny pro oči (eye support) obsahuje nejvýkonější složky pro podporu očního zdraví - lutein, zeaxantin, černý rybíz a astaxanthin.

650 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: H00149
Dr. Mercola, VITAMÍNY PRO OČI, 30 KAPSLÍ
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Doplněk Vitamíny pro oči obsahuje nejvýkonější složky pro podporu očního zdraví - lutein, zeaxantin, černý rybíz a astaxanthin.

benefity

Lutein je přirozeně se vyskytující karotenoid. Lutein slouží v těle jako antioxidant a vaše oči používají lutein pro absorbci modrého světla. Je  to antioxidant, který je schopen bojovat s volnými radikály a chrání buňky před oxidačním poškozením. V lidském organismu se hromadí v oku, konkrétně makule, což je malá oblast sítnice, která je zodpovědná za centrální vidění, a v pokožce.

Zeaxanthin je nejsilnější antioxidant a nalézá se v sítnici. Je přítomen v oku (čočka a makula) pro podporu optimální každodenní funkce oka. Zeaxanthin bojuje s volnými radikály a snižuje spolu s luteinem jejich počet přímo v sítnici.

Doplněk Vitamíny pro oči obsahuje 50 mg antokyanů vyrobených z vysoce kvalitního černého rybízu - obsahuje jednu z nejvyšších úrovní antokyanů nalezených v přírodě - 190-270 mg na 100g což daleko více než v borůvkách. Antokyany jsou absorbovány v plazmě, stejně jako v oční tkáni. Výtažek z černého rybízu tak pomáhá v zlepšení přizpůsobení reakce oka na tmavé prostředí, slouží jako prevence vizuální únavy a působí na zlepšení zrakové ostrosti.

Astaxanthin je další ze silných antioxiantů. Jedná se o karotenoid, který je 500 krát silnější v antioxidační kapacitě než vitamín E. To znamená, že ve srovnání s ekvivalentním množstvím vitaminu E je astaxanthin 500 krát účinnější. Struktura Astaxanthinu je úzce podobá luteinu a zeaxantinu. Ale jeho jedinečná konfigurace dovoluje zvýšenou antioxidační ochranu likvidující volné radikály. Poskytuje tak vynikající ochranu proti oxidaci vaší tkáně v sítnici způsobené světlem. Je 65 krát silnější než vitamín C v úklidu volných kyslíkových radikálů. Pomáhá udržovat odpovídající tlak v oku.

Onemocnění a poruchy a proč je důležitá vyvážená strava

Degenerace sítnice – způsobená většinou geneticky, ale i civlizačními vlivy a nevhodným životním stylem (kouření, obezita, vysoký krevní tlak, nevyvážená strava s nedostatkem vitamínu E). Projevuje se formou nezánětlivých změn na sítnici, které provází poškození nervových buněk. Projevy onemocnění jsou nenápadné (zhoršení zraku za tmy a dochází k zamlženému a rozostřenému vidění). Potravinové doplňky bohaté na karotenoidy (Lutein, Zeaxanthin), které chrání před škodlivým působením volných radikálů a tak chrání buňky před oxidačním působením.

Retinopatie – vznikají trvalé změny na sítnici, které jsou spojeny s cukrovkou a v souvislosti s vysokým krevním tlakem. Diabetická retinopatie postihuje většinu diabetiků, dochází při ní k ucpávání drobných cévek, což způsobuje poruchy a nedostatečné prokrvení nebo otoky sítnice. To může způsobit postižení zrakového nervu, pokles zrakové ostrosti a často i nevratné poškození. Pokud se problém odhalí včas, lze ale poškození zraku zabránit.

Jak podpořit zdravý zrak?

  • Přestat kouřit.
  • Zlepšit péči o váš kardiovaskulární systém; vysoký krevní tlak může způsobit poškození nepatrných cév na sítnici, poškození tak brání volnému průtoku krve
  • normalizovat hladinu cukru v krvi; nadměrný cukr v krvi může vytáhnout tekutinu z čočky oka, která ovlivňuje vaši schopnost soustředit se. A to může poškodit krevní cévy v sítnici - také brání proudění krve.
  • Jezte hodně čerstvé, tmavě zelené listové zeleniny, zejména kapusty.
  • Strava bohatá na tmavou listovou zeleninu podporuje zdraví očí. 
  • Konzumujte omega-3 bohaté potraviny.

 

Etiketa:

Eye support, 30 kapslí, doplněk stravy

Antokyany (z černého rybízu) - 50 mg

Lutein (měsíček lékařský extrakt z květu) - 10 mg

Organic Astaxanthin (Haematococcus pluvialis prášek) - 2 mg

Zeaxanthin (měsíček lékařský extrakt z květu) - 2 mg

Ostatní ingredience: Organic maltodextrin z tapioky, kapsle (hydroxypropylmethyl celuloza), sukróza, hydroxypropyl methyl celulóza, škrob z tapioky, směs tokoferolů (vitamín E).

Upozornění:
Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.